Іран має достатню кількість урану для створення ядерної бомби — звіт МАГАТЕ (відео)

9 сентября 2022 г. в 18:05

no video parsed

Запаси урану в Ірані, збагаченого до 60 відсотків, що близько до класу зброї, зросли до рівня, достатнього для створення ядерної бомби, повідомляється в доповіді Наглядової ради ООН з ядерних питань.

Президент Дональд Трамп вивів США з ядерної угоди у 2018 році, заявивши, що вона не змогла приборкати ракетну програму Ірану та його регіональний вплив.

У звіті йдеться про те, що запаси урану, збагаченого до 60 відсотків, у вигляді гексафториду урану, газу, яким збагачують центрифуги, оцінюються в 55,6 кг, що на 12,5 кг більше, ніж у попередньому квартальному звіті.

За словами високопоставленого дипломата, Ірану буде потрібно приблизно три-чотири тижні, щоб зробити достатньо матеріалу для створення бомби, якщо він захоче це зробити. МАГАТЕ, своєю чергою, знадобиться два-три дні, щоб виявити рух у цьому напрямку. Іран заперечує наявність таких намірів.

Непрямі переговори між Іраном та Сполученими Штатами досягли лише незначного прогресу у відновленні угоди, що призведе до відключення багатьох сучасних центрифуг, які Іран використовує в цей час.

Однак одним із каменів спотикання у цих переговорах стала нездатність Ірану пояснити походження частинок урану, знайдених на трьох незадекларованих об'єктах. Іран на переговорах вимагав припинити багаторічне розслідування МАГАТЕ з цього питання.

Проте західні держави та МАГАТЕ заявляють, що Іран зобов'язаний прояснити це питання як країна, яка підписала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, і що це питання не має жодного стосунку до угоди 2015 року.

Американські спецслужби та МАГАТЕ вважають, що Іран мав секретну, скоординовану програму створення ядерної зброї, яку він зупинив у 2003 році. Іран, однак, наполягає, що він ніколи не мав такої програми. Вважається, що більшість об'єктів належать до 2003 року чи раніше.

За матеріалами The Epoch Times USA

epochtimes

EXMO affiliate program