Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 Китай коригує правила воєнного стану в рамках підготовки до війни: експерти (ВІДЕО)

Китай коригує правила воєнного стану в рамках підготовки до війни: експерти (ВІДЕО)

4 марта 2023 г. в 20:50

no video parsed

24 лютого на Всекитайських зборах народних представників було ухвалено резолюцію про коригування деяких положень Кримінально-процесуального закону для військовозобов'язаних у воєнний час. Китайські експерти вважають, що цей крок свідчить про те, що режим готується до війни і введення воєнного стану.

Згідно з офіційним рупором режиму, Сіньхуа, положення стосуються захисту, розслідування, судового переслідування і виконання. Конкретні положення мають бути визначені Центральною військовою комісією Комуністичної партії Китаю (КПК).

Лі Чженсюй, військовий експерт Тайванського фонду досліджень національної політики, сказав 27 лютого в інтерв'ю The Epoch Times, що цей крок вказує на те, що китайський режим, імовірно, готується до воєнних конфліктів з іншими країнами, наприклад, до вторгнення на Тайвань. Якщо почнеться війна, виникнуть ситуації, в яких доведеться застосовувати правові процедури воєнного часу.

Оглядач газети Epoch Times Чжоу Сяохуей 26 лютого написав статтю, в якій поділяв аналогічну точку зору. Чжоу написав, що «Пекін готується почати війну в якийсь момент у найближчому майбутньому, і, найімовірніше, війну в Тайванській протоці».

Він зазначив, що нові зміни спрямовані на «злочини військового характеру», які можуть становити загрозу для КПК.

Яо Чен, колишній підполковник китайських ВМС, 27 лютого в інтерв'ю The Epoch Times сказав, що коригування КПК у «Кримінально-процесуальному праві» для застосування у воєнний час не тільки спрямоване проти Тайваню, а й водночас є підготовкою до введення воєнного стану в Китаї.

Яо додав, що коригування кримінального законодавства чинитиме сильний тиск на Народно-визвольну армію. «Насправді, військові та Сі Цзіньпін не однодумці».

Цей крок є останнім у серії дій КПК, пов'язаних зі збройними силами та їхньою підготовкою до війни.

Різні провінції та міста Китаю одна за одною відкривають мобілізаційні управління національної оборони. Зовсім недавно, 20 лютого, в Шанхаї відкрився офіс мобілізації.

Провінція Фуцзянь на південно-східному узбережжі Китаю, яка межує з Тайванем через Тайванську протоку, 15 грудня 2022 року відкрила Управління мобілізації національної оборони на рівні провінції, що стало одним із перших у країні. Усього за два місяці після 20-го Національного з'їзду КПК торік 9 повітових міст і 83 повіти провінції Фуцзянь відкрили мобілізаційні управління національної оборони.

Новий закон КПК про кадровий військовий резерв, який набув чинності 1 березня, підвищує верхню вікову межу для військових резервістів.

За матеріалами theepochtimes.com

Новини по темі:

EXMO affiliate program