Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 Кремль не зупиняється у переслідуванні противників війни проти України — огляд гучних справ (ВІДЕО)

Кремль не зупиняється у переслідуванні противників війни проти України — огляд гучних справ (ВІДЕО)

17 сентября 2023 г. в 15:00

no video parsed

Перевірити висловлювання російського футболіста Євгена Савіна зажадав депутат Державної Думи Російської Федерації. Це вже не перша справа, яку відкривають проти футболіста. У 2022 році влада його звинуватила в дискредитації армії через антивоєнний фільм, опублікований на YouTube-каналі спортсмена, в якому Савін назвав повномасштабну війну Росії проти України божевіллям. Наразі футболіст емігрував на Кіпр, інформує uatv.ua.

“24 лютого Росія розв’язала війну в Україні. Так, я буду говорити саме це слово. Не буду називати це якось по-іншому або запікувати, як багато блогерів. А буду говорити те, що думаю, і те, що бачу”, — заявив Савін.

У московському Великому театрі прибирають вистави незручних режисерів через їхню антивоєнну позицію. Це підтвердив генеральний директор театру Володимир Урін.

В інтерв’ю “Российской газете” директор заявив, що Великий театр виключав зі свого репертуару вистави тих постановників, які “висловлювалися дуже виразно з приводу так званої спецоперації”. Крім цього, причиною для зняття деяких постановок стали негативні відгуки.

“Великий у цьому сенсі особливий театр — з точки зору підвищеної уваги до нього. Тому, напевно, природно, коли піднімається певна хвиля обурених листів та інших висловлювань. Тоді театр і Міністерство культури прекрасно розуміють, що викликає дуже серйозну негативну реакцію. Це теж було причиною зняття окремих вистав”, — сказав Урін.

Василеостровський районний суд Санкт-Петербурга продовжує розглядати справу 33-річної художниці та музикантки Олександри Скочиленко.

Вона перебуває в СІЗО з 13 квітня 2022 року і обвинувачується в поширенні “фейків” про росармію через те, що міняла цінники в магазині “Перекресток” на наклейки з інформацією про події в Україні.

Під час засідання суду у Василеостровському районному суді Санкт-Петербурга застосували перцевий газ, щоб розігнати прихильників Олександри.

А на Сахаліні військового-контрактника Максима Кочеткова засудили до 13 років колонії суворого режиму за відмову воювати в Україні. Про це повідомляє російське видання “Медиазона”.

Контрактника визнали винним за статтею про дезертирство в період мобілізації. Тотальний контроль з боку путінського режиму сьогодні зачіпає всі сфери. Культурний та інформаційний фронт — у пріоритеті.

“Контролювати і розуміти, умовно кажучи, те невелике гетто, яке намагається виходити з області контролю. Хороший приклад — один із найстаріших опозиційних правозахисних ресурсів сайт “Грани.ру”, який був заблокований одним із перших. Він весь час обходив блокування через численні дзеркала, і який залишався серйозним інформаційним та аналітичним джерелом, нещодавно оголосив про припинення своєї роботи. Тому що люди, які його робили, просто втомилися від нескінченної боротьби”, — розповіла політичний аналітик, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

На сьогодні так званими “іноземними агентами” в Росії визнано понад 600 організацій і фізичних осіб.

Актор Дмитро Назаров, який залишив Росію після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, нещодавно опублікував вірш, у якому висміяв режим Путіна і, так звану, “свободу слова” в Росії.

“Покайся! Встань на горді коліна, прагнучи у влади туфлі облизати. Прости всіх тих, хто зрадив твою думку. І не забудь друзів своїх зрадити”, — написав Назаров.