Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 Майбутнє без Лукашенка: чи приєднає Путін Білорусь до РФ у разі смерті самопроголошеного президента (відео)

Майбутнє без Лукашенка: чи приєднає Путін Білорусь до РФ у разі смерті самопроголошеного президента (відео)

16 мая 2023 г. в 19:30

no video parsed

Експерт попереджає, що у випадку смерті Лукашенка Кремль спробує поставити когось лояльного до РФ.

Якщо самопроголошений президент Білорусі Олексадр Лукашенко раптово помре, його смерть стане каталізатором змін у країні.

Таку думку висловив політолог, експерт з питань Центральної та Східної Європи Іван Преображенський, передає 24tv.

Як складатимуться відносини Кремля і місцевих еліт

Політолог нагадав, що ще до початку війни в Україні Білорусь перебувала під частковою окупаціїєю РФ. Військове командування армії Білорусі майже повністю складається з росіян або лояльних до Кремля осіб.

"Як сказав поки ще живий Лукашенко: суверенітет це дуже рентабельно. І багато з білоруського панівного класу погоджуються з цим твердженням. Вони добре "жирували" при Лукашенку і хочуть залишити статус-кво", – зазначив Преображенський.

Проте він не впевнений, чи зможуть білоруські еліти втримати цей статус-кво. Експерт не виключає, що у Білорусі відбудеться розкол еліт.

Преображенський нагадав, що до виборів 2020 року багатьох білоруських опозиціонерів, зокрема і Світлану Тихановську, можна було вважати "помірковано проросійськими".

Чи наважиться Путін відкрито окупувати Білорусь

На думку Преображенського, Лукашенко все ще має помітний авторитет у білоруському суспільстві. І якщо його наступник повністю підтримувати російські наративи, це не підтримають у суспільстві.

"Єдиний варіант – що Путін зовсім втратив адекватність, хоча він і так неадекватний. Є варіант повної окупації Білорусі Росією. Лукашенко помирає і Путін її повністю окупує. Але як підтримувати окупацію? Чи не доведеться перекидати туди російські війська, яких і так бракує для протистояння з Україною? Чи зможе він мотивувати чи змусити білорусів воювати проти українців? Чи підуть вони здаватись, або й взагалі – розвернуть свою зброю проти росіян? Якщо у Путіна залишились рештки свідомості, то він би не хотів, щоб Лукашенко "відкинув копита", але це, звісно, не від нього залежить", – сказав Преображенський.