Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 "Ми — абсолютно крута держава": у ОП пояснили, навіщо позбавляти Крим автономії (відео)

"Ми — абсолютно крута держава": у ОП пояснили, навіщо позбавляти Крим автономії (відео)

9 мая 2023 г. в 08:00

no video parsed

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, яка політика чекає на Крим після деокупації, а також пояснив, чому півострову не потрібен автономний статус.

Після того, як Україна деокупує півострів Крим, найімовірніше він втратить статус автономії. Про це 8 травня заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі для unian.

Подоляк зазначив, що унітарна держава тому й унітарна, що в ній жодних окремих автономій, які так чи інакше можуть стати чудовим середовищем для виникнення сепаратистських настроїв.

Радник голови ОП зазначив, що федеральна конструкція Росії не дозволяє іншим регіонам вийти з федеральної системи та навіть проводити референдуми.

"Очевидно, що, отримавши автономію, ти підсвідомо вважаєш себе в чомусь кращим, навіть підсвідомо, ніж інші регіони. Для унітарної держави автономія – це небезпечний шлях, це шлях у конфліктність на регіональному рівні. Я не думаю що після всіх "щеплень", які ми зараз отримали, нам потрібно йти таким шляхом", – заявив Подоляк.

Також він зазначив, що нам не потрібно забувати про етнічні спільноти в Криму, права яких мають бути дотримані у повному обсязі.

"Кримські татари, наприклад, очевидно заслуговують на те, щоб ми дивилися на них з великою симпатією, оскільки вони зазнали багато жахів, які відбувалися в Криму протягом останніх 9 років", — підкреслив він.

Подоляк зазначив, що Україна має бути об'єктивною в оцінці того, яку ціну заплатило місцеве населення за всі етапи війни в Україні.

"Що стосується українізації — це природний процес. Але мені здається, тут треба ставити більш амбітні завдання. Ми повинні будемо промоутувати українську культуру, яку потрібно буде створювати — якісну літературу, кіно, музику, котрі будуть цікавими для глобального ринку", — зазначив він.

Саме такий шлях, на думку Подоляка, дозволить Україні зайняти вагоме місце на міжнародному рівні, оскільки Україна переживатиме ренесанс.

"Ми набули суб'єктності. Після 30-ти років ми довели, що ми абсолютно крута держава. І зараз нам головне не скотитися до рівня — ми сидимо у приймальні", — підсумував він.

EXMO affiliate program