"Непридатних" ухилянтів очікує перевірка – секретар РНБО Данілов (Відео)

3 сентября 2023 г. в 15:18

no video parsed

В Україні перевіряють військово-лікарську комісію (ВЛК) і викривають осіб, які видавали й отримували неправдиві довідки про непридатність до служби під час повномасштабної війни. Про це в етері телемарафону заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов.

"Така перевірка почалася. Вона триває. За 2-3 тижні ми матимемо остаточні результати перевірки", — сказав він.

Данілов зазначив, що були виявлені "кричущі випадки", пов’язані з неправдивою непридатністю громадян. Зокрема, неназваним людям лікарі вказували, що вони не мають однієї нирки. Водночас операцій ці "пацієнти" не переносили. Також багатьом ставили однакові діагнози. "Усе це підлягатиме перевірці в законний спосіб. Якщо людина дійсно непридатна, їй нема чого лякатися. Спокійно буде перевірена документація, якщо ви перебували в стаціонарі, якщо ви до цього хворіли. Але якщо так сталося, що ви були здоровою людиною з 18 до 45 років, умовно кажучи, і після 24 лютого раптово почали хворіти, то треба просто подивитися, що сталося. Може, вам потрібна допомога", — пояснив секретар РНБО.

Посадовець уточнив, що відповідальність за підроблені документи чекає і на медиків, і на самих ухилянтів. За його словами, такі факти були виявлені у великій кількості й у різних регіонах. "Якщо доводять відповідні органи, що було скоєно злочин, то всі прізвища, імена, по батькові всіх цих лікарів будуть обов’язково відомі. З прізвищами тих, хто отримав від них таку "допомогу". Цей процес уже йде. Наберімося терпіння, і побачимо результати цієї роботи", — заявив Данілов.

aspi.com.ua

EXMO affiliate program