Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 Новий рівень захисту від ракет. Що відомо про ізраїльську систему ПРО "Праща Давида" (відео)

Новий рівень захисту від ракет. Що відомо про ізраїльську систему ПРО "Праща Давида" (відео)

22 февраля 2023 г. в 16:00

no video parsed

Ракета-перехоплювач для "Пращі" коштує 1 млн доларів

Україна отримає від Ізраїлю найважливішу зброю – передову систему протиракетної оборони David Sling ("Праща Давида"), спільну розробку ізраїльської компанії Rafael та американської Raytheon. "Телеграф" зібрав для вас все, що відомо про систему з такою перспективною назвою.

Це система багаторівневої протиракетної системи Армії оборони Ізраїлю. "Проща Давида" здатна перехоплювати різні цілі — і важкі некеровані ракети з дальністю пуску в середньому до 200 км, і ракети малої дальності, і крилаті ракети, і літаки з гелікоптерами. Комплекс працює за будь-якої погоди, а його ракети-перехоплювачі можуть змінювати курс навіть після пуску, в процесі польоту.

"Праща Давида" стала проміжною ланкою між легендарною системою ПРО ближнього радіусу дії "Залізний купол", яка в 2011—2014 роках збила близько 1,2 тис ракет "Касам" та БМ-21 "Град", та системою захисту від балістичних ракет "Хец", прийнятою на озброєння у 2000 році. Разом вони становлять три рівні протиповітряної оборони країни.

У квітні 2017 року батарею ПРО "Праща Давида" було офіційно поставлено на бойове чергування на базі в Хацорі, але згодом систему ще модернізували – було створено нові пускові установки та ракети-перехоплювачі. А у липні 2018 року систему вперше задіяли у бойовій обстановці для перехоплення двох ракет "Точка-У", запущених сирійськими військами.

"Якщо "Залізний Купол" представляє точковий захист для міста середньої величини, то "Праща Давида" представляє зовсім інший рівень захисту — на дуже великих висотах, на дуже великій дальності. Йдеться про зовсім інший рівень захисту", — сказав представник Rafael Йоссі Горовиць пояснив відмінності "Пращі Давида" від "Залізного Купола".

telegraf.com.ua

EXMO affiliate program