Новий рівень захисту від ракет. Що відомо про ізраїльську систему ПРО "Праща Давида" (відео)

22 февраля 2023 г. в 16:00

no video parsed

Ракета-перехоплювач для "Пращі" коштує 1 млн доларів

Україна отримає від Ізраїлю найважливішу зброю – передову систему протиракетної оборони David Sling ("Праща Давида"), спільну розробку ізраїльської компанії Rafael та американської Raytheon. "Телеграф" зібрав для вас все, що відомо про систему з такою перспективною назвою.

Це система багаторівневої протиракетної системи Армії оборони Ізраїлю. "Проща Давида" здатна перехоплювати різні цілі — і важкі некеровані ракети з дальністю пуску в середньому до 200 км, і ракети малої дальності, і крилаті ракети, і літаки з гелікоптерами. Комплекс працює за будь-якої погоди, а його ракети-перехоплювачі можуть змінювати курс навіть після пуску, в процесі польоту.

"Праща Давида" стала проміжною ланкою між легендарною системою ПРО ближнього радіусу дії "Залізний купол", яка в 2011—2014 роках збила близько 1,2 тис ракет "Касам" та БМ-21 "Град", та системою захисту від балістичних ракет "Хец", прийнятою на озброєння у 2000 році. Разом вони становлять три рівні протиповітряної оборони країни.

У квітні 2017 року батарею ПРО "Праща Давида" було офіційно поставлено на бойове чергування на базі в Хацорі, але згодом систему ще модернізували – було створено нові пускові установки та ракети-перехоплювачі. А у липні 2018 року систему вперше задіяли у бойовій обстановці для перехоплення двох ракет "Точка-У", запущених сирійськими військами.

"Якщо "Залізний Купол" представляє точковий захист для міста середньої величини, то "Праща Давида" представляє зовсім інший рівень захисту — на дуже великих висотах, на дуже великій дальності. Йдеться про зовсім інший рівень захисту", — сказав представник Rafael Йоссі Горовиць пояснив відмінності "Пращі Давида" від "Залізного Купола".

telegraf.com.ua

EXMO affiliate program