"Паніка дуже зростає": Зеркаль розповіла про ситуацію із постачанням газу з РФ до Європи (відео)

20 июля 2022 г. в 16:30

no video parsed

У Європі наразі спостерігається дуже скрутна ситуація з російським газом. Залежність від росіян у ЄС набагато вища, ніж у України в 2013-14 роках. У Європі паніка через те, що країни не можуть забезпечити достатньо палива на зимовий період.

Про це розповіла радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль в інтерв'ю авторському проєкту Ореста Сохара "Орестократія". Повна версія інтерв'ю вже опублікована на YouTube-каналі.

"В цьому зараз і є їхня паніка – що вони не можуть забезпечити собі достатньо газу на зимовий період. Особливо якщо росіяни перекриють "Північний потік" і, не дай Боже, ще й наш маршрут зупиниться. Ситуація, яку росіяни навмисно створюють, призводить до того, що паніка Німеччини дуже зростає", – розповіла Зеркаль.

Вона додала, що європейці вперше опинилися у ситуації, коли вони не можуть задовольнити свій попит. Фактично росіяни, підсадивши ЄС на "газову голку, висмоктують із них усю кров".

"Залежність від росіян в ЄС навіть набагато вища, ніж була у нас в 2013-14 роках. В нас теж була одна "труба", але був вихід в Європу. І хоч росіяни казали, що ми не сможемо отримувати газ з Європи, ми його в 2014 році отримали по реверсу. Це фактично відкрило нам легені, ми змогли дихати без росіян. У німців дві труби – це через Україну і "Північний потік". І ще є можливість на заході отримувати газ з LNG-терміналів. Але північна частина і Баварія, серце машинобудування, повністю залежить від російского газу", – зазначає Зеркаль.

Радниця міністра енергетики пояснює, що коли ці маршрути "сихаються", то Баварія "задихається", оскільки вона не має достатнього енергоносіїв, щоб машинобудування працювало.

EXMO affiliate program