Професор Фукусіми розповів, які міста опиняться під ударом передусім у разі аварії на ЗАЕС (відео)

13 сентября 2022 г. в 14:59

no video parsed

Енергодар та Нікополь – найбільші міста, які можуть постраждати передусім від можливої аварії на Запорізькій АЕС. Поширення радіації далі залежатиме від напрямку вітру та масштабу можливої аварії.

Про це в інтерв'ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару розповів професор Інституту радіоактивності навколишнього середовища Університету Фукусіма Марк Железняк (переглянути відео ви зможете, доскроливши до кінця сторінки). За його словами, у світі вже давно не вважають аварії на АЕС непоправною катастрофою. Японія показала, як можна боротися із такими наслідками.

"Зоною першочергової небезпеки є багатостраждальне місто Енергодар. Місто з 50-тисячним населенням, де зараз перебувають сім'ї та живуть ті люди, які героїчно працюють на Запорізькій станції. І поряд – Нікополь, в якому було до початку війни 100 тисяч людей. Теж багатостраждальний, адже його практично щодня обстрілюють з території Запорізької АЕС, і він перебуває під загрозою дуже сильною, він розташований у 10-кілометровій зоні, а ось решта – це вже, як кажуть, Бог пошле, який буде момент", – розповів Железняк.

Він зазначив: якщо буде суха погода, радіоактивні елементи можуть взагалі випасти у ближній зоні. Він вважає, що згідно з оцінкою всіх ризиків, варто було б провести евакуацію людей в Енергодарі та Нікополі.

"Енергодар – це складно. Але треба "зняти шапку" перед людьми, які продовжують працювати на станції в тому терорі, що відбувається у місті. Я читаю Telegram-канали, які розповідають, що у місті почали хапати українських активістів, потім почали ловити всіх поспіль. Там живуть сім'ї... Я розумію, що не в усіх є можливість поїхати... Але людям з Енергодара та Нікополя треба подивитися в очі та сказати, що потрібно їхати... А решті території – ризик існує, але в моєму розумінні, ризики потрібно ранжувати", – зазначив експерт.

EXMO affiliate program