Путіна переграли. Що російський диктатор вважає фундаментальною поразкою в Україні — Клімкін (відео)

1 июля 2022 г. в 13:00

no video parsed

Екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів в інтерв'ю Радіо НВ, що російський диктатор Володимир Путін вважає фундаментальною поразкою в Україні повалення проросійського президента Віктора Януковича внаслідок Революції Гідності у 2014 році.

Клімкін розповів, що під час спроби скликати представників країн, які підписали Будапештський меморандум, в МЗС РФ заявили, що Україна його нібито порушила «шляхом організації путчу на Майдані».

«У Путіна це сидить дуже глибоко у свідомості, оскільки він вважає, що тоді його переграли. І не просто переграли, а завдали йому фундаментальної поразки», — впевнений екс-голова українського МЗС.

У ніч з 21 на 22 листопада 2013 року понад тисячу людей зібралися на Майдані Незалежності у Києві, щоб висловити протест через припинення владою руху до Євросоюзу — ця дата стала початком Революції Гідності та вироком для проросійського режиму Віктора Януковича.

18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинуло найбільше учасників тримісячних протестів — майже 100 людей.

22 лютого 328 народних депутатів підтримали ухвалу Верховної Ради про самоусунення Віктора Януковича з посади президента України. Парламент призначив позачергові вибори президента на 25 травня 2014 року.

Крім того, Рада повернула до чинності Конституцію 2004 року; підтримала законопроєкт про декриміналізацію статті, за якою було засуджено Юлію Тимошенко (що легітимізувало її звільнення з Качанівської колонії). Також було відправлено у відставку в. о. міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко.

Голова парламенту Володимир Рибак теж подав у відставку, новим спікером було обрано Олександра Турчинова.

У лютому-березні 2014 року після падіння в Україні режиму президента Віктора Януковича Росія провела спецоперацію з окупації Криму, інспірувала виступ сепаратистів у Луганській та Донецькій областях та пішла на пряме військове вторгнення у серпні 2014 та лютому 2015 років.

Будапештський меморандум (Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї) – міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією. Документ, підписаний після добровільної відмови України від ядерної зброї на початку 90-х, набув чинності з моменту підписання. У 1995 році Генеральна Асамблея ООН затвердила його як офіційний документ, обов'язковий для виконання всіма учасниками. Документ мав забезпечити Україні безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї.

EXMO affiliate program