Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 Спалах ГРВІ в Україні: 300 видів вірусів можуть викликати симптоми застуди (відео)

Спалах ГРВІ в Україні: 300 видів вірусів можуть викликати симптоми застуди (відео)

20 сентября 2021 г. в 20:11

no video parsed

ГРВІ передається повітряно-крапельним шляхом і зазвичай уражає органи дихання. Проте, препарати від грипу не допоможуть у лікуванні застуди.

Більш як 300 видів вірусів можуть викликати у людини симптоми застуди. Проте не всі вони уражають однаково. Хтось більше страждає від кашлю, в когось сильно болить горло, а комусь надокучає затяжний нежить. І зараз з такими ознаками до лікарень звертаються все більше пацієнтів.

В нас є різкі перепади температур. Спочатку було дуже жарко, а потім холодно і ми відповідно не знаємо як правильно вдягатися в цей період, знижується трошки імунітет, це є фізіологічною нормою ну і найбільше, що відбувається це є збільшення скупчення населення, тобто ми йдемо до школи, садочки, університети, більші контакти, закриті приміщення, - повідомила сімейна лікарка Галина Глова.

ГРВІ, тобто гостра респіраторна вірусна інфекція передається повітряно-крапельним шляхом і зазвичай уражає органи дихання.

Лор-захворювання це є найперші, скажемо так, ворота інфекції. Так, тобто ніс горло, тобто, якщо в людини щось стається чи це є вірусне захворювання чи це якесь інфекційне захворювання, найчастіше уражається горло, - зазначив завідувач лор-відділення Львівської обласної клінічної лікарні Андрій Гаєвський.

На відміну від грипу чи коронавірусу, ГРВІ лікується набагато простіше. Часом для цього навіть не потрібно медикаментів.

ГРВІ як кажуть 7 днів ми лікуємо, або 7 днів ми не лікуємо. Воно в принципі має пройти само по собі. Просто має бути відпочинок, правильне харчування, збалансоване, хороший сон ну і відпоювати організм, щоб знімати ту інтоксикацію, - додала сімейна лікарка Галина Глова.

Саме тому бігти в аптеку по ліки від грипу лікарі не рекомендують, адже це не допоможе.

Порошочки від грипу в принципі не є рекомендовані ні лікарями, тому що це є сукупність певних препаратів, які можливо, в принципі вам і не потрібні. Вони можуть гарно знімати симптоми захворювання, але вони не лікують, - наголосила сімейна лікарка.

Якщо симптоми не проходять протягом 7-10 днів і скарги тільки посилюються потрібно звернутись до лікаря, адже можуть виникнути ускладнення.

З ускладнень найчастіше це бувають отити, тобто запалення вушка, запалення горла, коли в нас приєднується бактеріальна якась флора. Вірус зробив свою справу, підготував організм для того, щоб бактерія собі осіла і там почала розвиватися і може бути запалення легень звісно, бронхіти, які вже без антибіотика в нас в принципі не підуть, - розповіла сімейна лікарка Галина Глова.

Особливо, жартувати не варто з горлом. Адже якщо не лікувати його та ігнорувати часті болі ускладнення можуть виникнути набагато серйозніші.

Найчастіше на жаль, вже до нас хворі приходять від ревматологів, коли вже є проблеми там з суглобами, з серцем і тоді вже ми як то кажуть трошки запізно, але все ж таки навіть ці ревматизми і кардіологічні проблеми їх легше вилікувати коли ми заберемо джерело самої інфекції. А вона найчастіше є в мигдаликах, - наголосив завідувач лор-відділення Львівської обласної клінічної лікарні Андрій Гаєвський.

Якщо пацієнт відчуває поступове підвищення температури тіла загальну слабкість, головний біль нежить тощо і через 2-3 днів стан починає нормалізовуватись, то швидше за все це проста застуда. Проте схожі симптоми має і коронавірус, тому потрібно вміти відрізняти ці заорювання.

Зараз настільки змінився коронавірус. Він став різноманітний, коли всі на початку ходили і казали пропав нюх значить в мене коронавірус. На даний момент скарги змінилися, видозмінились і більше присутній інтоксикаційний такий синдром. Є відчуття нудоти, блювоти, виражений головний біль, біль в спині, в плані того, що м'язи дуже сильно болять і часто пацієнти скаржаться на біль в попереку. Виражена пітливість, - зізналась Галина Глова.

Саме тому потрібно щоб ваш стан завжди контролював сімейний лікар. Адже він як ніхто зможе диференціювати ці захворювання. Також медики радять не забувати, що в холодний період найкращим захистом від інфекцій є профілактика.

Фізичні справи будь-які, спортзал, біг, плавання, будь-яке заняття спортом воно активує наш імунітет і сприяє тому щоб постійно вироблялись якісь антитіла, клітини пам'яті імунітету спрацьовували. Збалансоване харчування і здоровий сон незалежно від того коли ви засинаєте. Головне щоб цей сон був спокійний і 7-8 годин це норма, - додала лікарка.

І звичайно, потрібно підтримувати питний режим, а також хороший настрій. Адже, як вже відомо, стреси можуть негативно вплинути на організм в цілому.

pravdatutnews.com

EXMO affiliate program