Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 321 Warning: Division by zero in /usr/home/www/kriminal.tv/web/l-media/includes/functions.php on line 323 Зеленський заявив, що не може змусити українців повертатись із Європи. Відео

Зеленський заявив, що не може змусити українців повертатись із Європи. Відео

29 апреля 2023 г. в 09:00

no video parsed

Президент України Володимир Зеленський запевнив, що українська влада не змушуватиме українців з-за кордону повертатися на батьківщину. При цьому Зеленський упевнений, що після перемоги України у війні люди самі ухвалять рішення про те, щоби повернутися до країни.

Про це Зеленський заявив у відповідь на запитання чеських ЗМІ на пресконференції в Києві 28 квітня, передає кореспондент obozrevatel. Пресконференція відбулася після переговорів Зеленського із президентом Чехії Петром Павлом та президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою.

"Кожна людина приймає рішення сама за себе. Хтось повертається, хтось чекає до нашої перемоги. Тут я не можу давати меседжі людям, що вони мають повертатися чи не мають. Сьогодні це їхній вибір. Завтра також це буде їхній вибір... Зараз це внутрішній поклик має бути. Кожна сім'я має свої виклики... Ми вільна держава. Навіть під час війни ми повинні залишатися на цьому напрямі, це права людей", – зазначив Зеленський.

При цьому він висловив упевненість, що після перемоги України люди самі вирішать повернутись. Крім того, президент припустив, що в Україну захочуть переїхати і ті, хто тут не мешкав до повномасштабної війни.

"Коли ми переможемо, я розумію, що всі повернуться. Або навіть більше", – сказав Зеленський.

Нагадаємо, понад 4,5 млн українців перебувають за кордоном у статусі біженців. Більшість із них – у Польщі.

І від того, чи ці люди повернуться додому, залежить майбутнє України. Без повернення біженців вкрай складно відновити економіку та реалізувати "план Маршалла" для країни.

На думку експертів, сприяти поверненню українців на батьківщину можуть реформи. Насамперед, це покращення бізнес-клімату та умов життя.

EXMO affiliate program